Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOŞ GELDİNİZ

AnasayfaKONYA-EREĞLİLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Kayıp uzman çavuşun evinde bekleyiş sürüyor
ereğli sağlık meslek lisesi Icon_minitimetarafından !Hayalet! C.tesi Ekim 04, 2008 6:21 pm

» Hain saldırı nasıl gerçekleşti?
ereğli sağlık meslek lisesi Icon_minitimetarafından !Hayalet! C.tesi Ekim 04, 2008 6:19 pm

» Şehit askerin vasiyeti
ereğli sağlık meslek lisesi Icon_minitimetarafından !Hayalet! C.tesi Ekim 04, 2008 6:17 pm

» GAZİLERİMİZE VE ŞEHİT AİLELERİMİZE İFTAR YEMEĞİ 22.09.2008
ereğli sağlık meslek lisesi Icon_minitimetarafından YÖNETİM Ptsi Eyl. 22, 2008 1:29 pm

SAAT

More Cool Stuff At POQbum.com

DÖVİZLER
Anket

ereğli sağlık meslek lisesi

YazarMesaj
By_Kirpi
Site Üyesi
Site Üyesi

ereğli sağlık meslek lisesi Empty
MesajKonu: ereğli sağlık meslek lisesi   ereğli sağlık meslek lisesi Icon_minitimePerş. Eyl. 04, 2008 4:53 pm

EREĞLİ SAĞLIK MESLEK LİSESİ
Sağlık Bakanlığı'nın 12.09.1991 tarih ve 5038 Sayılı onaylarıyla 12 Kasım 1991 tarihinde eğitim ve öğretime başlayan okulumuz, kendine ait bir binasının olmaması nedeniyle Verem Savaş Dispanserinin üçüncü ve dördüncü katlarında hizmete açılmıştır.
Okulumuz ilk olarak Ebelik Bölümü olarak hizmete açılmış olup, ilk iki yıl bu bölüm için öğrenci alınmıştır. 1991-1992 eğitim ve öğretim yılında iki şube, 1992/1993 öğretim yılında ise üç şube daha eklenmesiyle 1. ve 2. sınıflarda beş şube ile ebelik eğitimi verilmiştir. 1993/1994 eğitim ve öğretim yılından itibaren ise iki öğretim yılı Hemşirelik Bölümü olarak faaliyetine devam eden okulumuz, 1995/1996 öğretim yılından itibaren Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü olarak değişmiştir.
Öğrenci sayılarının giderek artacağı ve binanın yetersiz kalacağı düşüncesiyle Devlet Hastanesi Doğum Evi Yaptırma Derneği tarafından Doğum Evi olarak temeli atılan şu andaki binamızın temeli; Sağlık Bakanlığı'nın 16.06.1992 tarih ve 17174 Sayılı Onaylarıyla okulumuza devredilmiştir.
Devlet-vatandaş işbirliği ile yapılan binamızın yapımında, dönemin Valisi Sayın Ihsan DEDE basta olmak üzere, Kaymakamımız İhsan UĞURCAN, Okul Müdürümüz İsmail ERDAL, Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneğimiz Yöneticileri Muh.Neşet PEKER, Ecz. Ahmet ÖZKARALI, İsmet DUTAR, Değer Birol ALVEROĞLU, Müt.Necati SULAK, Yrd.Doç.Dr. Yusuf KILINÇ, İne.Müh.Neer Elmas ve Abdullah BÜLBÜL’ün büyük gayretleri olmuştur.
Bugün yedi şube ve 175 öğrenciyle eğitim ve öğretime devam eden okulumuz, ülkemizde sıkça görülen, trafik kazaları, deprem ve benzeri afet ve felaketlerde görev alacak Acil Tıp Teknisyenliği alanında bilgili ve kaliteli eleman yetiştirme gayreti içindedir.

ereğli sağlık meslek lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-