Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOŞ GELDİNİZ

AnasayfaKONYA-EREĞLİLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Kayıp uzman çavuşun evinde bekleyiş sürüyor
konya ereğli cumhuriyet lisesi Icon_minitimetarafından !Hayalet! C.tesi Ekim 04, 2008 6:21 pm

» Hain saldırı nasıl gerçekleşti?
konya ereğli cumhuriyet lisesi Icon_minitimetarafından !Hayalet! C.tesi Ekim 04, 2008 6:19 pm

» Şehit askerin vasiyeti
konya ereğli cumhuriyet lisesi Icon_minitimetarafından !Hayalet! C.tesi Ekim 04, 2008 6:17 pm

» GAZİLERİMİZE VE ŞEHİT AİLELERİMİZE İFTAR YEMEĞİ 22.09.2008
konya ereğli cumhuriyet lisesi Icon_minitimetarafından YÖNETİM Ptsi Eyl. 22, 2008 1:29 pm

SAAT

More Cool Stuff At POQbum.com

DÖVİZLER
Anket

konya ereğli cumhuriyet lisesi

YazarMesaj
Mr.ColaK
Maderatör
Maderatör

konya ereğli cumhuriyet lisesi Empty
MesajKonu: konya ereğli cumhuriyet lisesi   konya ereğli cumhuriyet lisesi Icon_minitimeC.tesi Eyl. 06, 2008 12:12 am

İSMAİL ÇELİK OKUL MÜDÜRÜ

VEHBİ ŞAHAN MÜDÜR YARDIMCISI

POLAT AYDOĞDU MÜDÜR YARDIMCISI

TARİHCESİ

Okulumuz Sümerbank A.Ş. tarafından bağışlanan 6496 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Okul binası Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılmıştır. Yaptırılan bu 22 derslik, 2 laboratuvar, 1 kütüphane , 1 Bilgisayar Laboratuvarı , 1 Yabancı Dil Odası, 1 Resim Atölyesi, 5 İdari Oda, 2 Öğretmenler Odası Spor Salonu bulunan binada Eğitim Öğretim Konya Valiliği, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Müdürlüğü şubesinin 15.07.1976 tarih ve 231.1/43046 sayılı yazıları ile başlamıştır.
1976/77 Öğretim yılında okulun öğrencileri Ereğli Lisesinden Lise öğrencileri aktarılması ile oluşmuştur.Hızlı nüfus artışı , ilçemiz okullarının fiziki kapasitelerinin yetersiz oluşu gibi sebeplerle okulumuz bünyesinde 1984/1985 öğretim yılında 4 şube olarak ortaokul kısmı eğitim öğretime açılmıştır. 1998/99 Eğitim Öğretim yılında 8 yıllık kesintisiz temel eğitime geçilmesi nedeniyle ortaokul kısmı sona ermiştir.
Okulumuz 1986/1987 Öğretim yılında Çukurova Radyosunun organize ettiği bilgi yafrışmasında ilçe birincisi olmuş, ilçemizi Konyada başarı ile temsil ederek bölge 2. olmuştur. Atletizm Milli Takımına da pek çok öğrenci yetiştirmiştir. Yine 1988/1989 öğretim yılında bilgi yarışmasında ilçe 1. olan okulumuz Konya çapında yapılan yarışmada 2. olmuştur.Okulumuz öğrencileri ülkemizi yurt dışında da başarıyla temsil etmiştir. 1983-1990 yılları arasında Üniversiteye öğrenci yerleştirilmesi açısından okulumuz her yıl ilk 200 e girmiştir. 1991-2004 yılları arasında ÖSS başarısı % 20 civarında olmuştur

konya ereğli cumhuriyet lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-